Ekologiczne osiedle

W zgodzie z naturą, czyli ekologiczne osiedle

Ekologiczne osiedle to nic innego, jak kompleks zabudowań mieszkalnych, w których zastosowano nowoczesne rozwiązania, umożliwiające obniżenie zużycia energii oraz kosztów utrzymania budynków.

Nowoczesne rozwiązania na ekologicznych osiedlach

Ekologiczne osiedla powstają w oparciu o technologie na najwyższym poziomie. Duży nacisk położono na okna, ponieważ to za ich pośrednictwem może dojść do największej utraty ciepła. Współcześnie odchodzi się od tradycyjnej i jednocześnie mało skutecznej wentylacji grawitacyjnej, na rzecz innowacyjnej wentylacji mechanicznej, z wykorzystaniem nawiewników ciśnieniowych. Taki system wymiany powietrza znacznie lepiej odpowiada potrzebom wentylacji wnętrz i tym samym wpływa na bezpośrednie ograniczenie strat ciepła. Z uwagi na fakt, że rośnie świadomość społeczna, zwiększa się zapotrzebowanie na mieszkania budowane w takim systemie.

Ekologiczne osiedla– odzysk ciepła

Dużym walorem ekologicznych osiedli jest wyposażenie budynków w kondensacyjną wysokosprawną kotłownię gazową. Od tradycyjnych różni się ona możliwością pozyskania dodatkowego ciepła ze spalin uwalnianych do atmosfery. Dzięki temu można je ponownie wykorzystać do ogrzewania i jednocześnie zaoszczędzić nawet do 30 procent! Opisana technologia cechuje się wysoką niezawodnością oraz bezpieczeństwem produkcji takiego ciepłą. Ponadto, budynki zaprojektowana na bazie ekologicznych osiedli, zachowują ciągłość izolacji termicznej i wykluczają pojawienie się mostków cieplnych. Ekologiczne osiedla posiadają wbudowany system rekuperacji, pozwalający na odzyskiwanie ciepła z atmosfery, a konkretnie ciepła wywiewanego na zewnątrz budynku. Ma to bezpośrednie przełożenie na niższe koszty utrzymania mieszkania, ale też daje większy komfort użytkowania. W sezonie zimowym zapewnia bowiem odzyskanie ciepła, latem natomiast odzysk chłodu i zabezpiecza mieszkanie przed ogrzewaniem.

Eko okna a ekologiczne osiedle

Wymierne korzyści finansowe, jak również ochrona środowiska naturalnego są zapewnione także poprzez zastosowanie sześciokomorowe okna. Nowoczesne okna produkowane są już niemal wyłącznie z systemem trzyszybowym. Daje to przede wszystkim długoterminowe oszczędności, gwarantuje jak najmniejszą przenikalność zimna z zewnątrz a także nieprzenikalność hałasu z otoczenia budynku. Ekologiczne osiedla to także ocieplenie ścian wewnętrznych z zastosowaniem warstwy styropianu elewacyjnego , który minimalizuje straty ciepłą i pozwala ograniczyć zużycie energii. Warto dodać, że każde mieszkanie ma własny licznik.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *