Mieszkania z parkingiem Warszawa

Udogodnienia dla mieszkańców: mieszkania z parkingiem Warszawa

Decydując się na zakup nowego mieszkania, oczekujemy, że będzie spełniało najwyższe standardy. Będzie bezpieczne, ciche, przytulne, wyposażone w ekologiczne rozwiązania. Nic nie stoi na przeszkodzie, by mieszkanie z drugiej ręki również takie było, niemniej jednak wobec nowych, droższych nieruchomości oczekiwania są znacznie wyższe. Często chcemy, by były to mieszkania z parkingiem Warszawa, przestronna klatką schodową, windą, podjazdem dla wózków, tarasem bądź ogródkiem czy bezpiecznym, nowoczesnym placem zabaw.

Problemy z parkowaniem nie tylko w Warszawie

Mimo doskonałego funkcjonowania komunikacji miejskiej, wiele osób decyduje się na użytkowanie własnego samochodu. Pojazdów z roku na rok przybywa, przez co miasta, szczególnie w godzinach szczytu, są mocno zakorkowane. W dużych aglomeracjach problem jest zdecydowanie największy. Ogromna liczba samochodów powoduje problemy z parkowaniem. Coraz trudniej znaleźć dobre i bezpłatne miejsce parkingowe. Większość mieszkańców dawno temu pogodziła się z koniecznością korzystania z parkomatu, szczególnie w centrum miasta. Jeśli jednak wracamy do domu, często z torbami pełnymi zakupów, chcielibyśmy mieć możliwość zaparkowania samochodu możliwie blisko miejsca zamieszkania. Najlepiej zawsze w tym samym miejscu. Niestety, nie zawsze taka możliwość istnieje.

Mieszkania z parkingiem Warszawa – sprawdź, zanim podpiszesz umowę

Rozwiązaniem problemów z parkowaniem może być zakup mieszkania z garażem, miejscem w podziemnej hali garażowej bądź miejscem parkingowym przed budynkiem. To tylko jedno z udogodnień, jakie deweloper może zawrzeć w ofercie sprzedaży – wszystkie warto rozważyć. Oczywiście zwracamy uwagę na to, gdzie znajduje się miejsce parkingowe. Często przyszli lokatorzy dokładnie oglądają mieszkanie, ale zapominają sprawdzić, co dokładnie kryje się pod terminem „własne miejsce postojowe”. Refleksja przychodzi wtedy, gdy jest już za późno.

Co istotne, by sprzedawca rzeczywiście mógł przenieść własność miejsca parkingowego na kupującego, musi posiadać akt notarialny własności terenu parkingowego. Żadne ustne zapewnienia, że dane miejsce przynależy do mieszkania nie mają racji bytu. Umowy dzierżawy także nie powinny kupującego interesować. Ponadto warto dokładnie dopytać, czy cena mieszkania z parkingiem Warszawa uwzględnia już koszt miejsca parkingowego. Czasem może się okazać, że własne miejsce postojowe to dodatkowy, wcale niemały koszt, bo nawet 30 tysięcy złotych, a mieszkania bez przypisanego do niego parkingu kupić nie można.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *