Mieszkania Warszawa Włochy – dlaczego warto zamieszkać w tej dzielnicy?

Włochy to nie tylko nazwa europejskiego państwa, ale też dzielnicy stolicy Polski. Warszawa jest dużym miastem, dlatego podział na dzielnice nikogo nie dziwi. Zazwyczaj wyróżnia się „lepsze” i „gorsze” dzielnice danego miasta, szczególnie biorąc pod uwagę ich wielkość oraz zamożność mieszkańców. Włochy są lubianą dzielnicą, dlatego wybór mieszkania Warszawa Włochy jest dobrym pomysłem.

Krótko o dzielnicy Warszawa Włochy

Położenie, data powstania

Dzielnica Włochy położona jest w lewobrzeżnej części miasta, graniczy z takimi dzielnicami jak Ursus, Bemowo, Wola, Ochota, Mokotów i Ursynów. Niegdyś Włochy były wsią, później posiadały prawa miejskie, po czym w 1951 roku przyłączono je do Warszawy jako część dzielnicy Ochota. W 1994 roku powstała gmina Warszawa-Włochy. Jako dzielnica Włochy funkcjonują od niedawna, bo od 2002 roku. Na terenie dzielnicy znajdują się m.in. takie rejony, jak Okęcie, Raków, Załuski, Nowe Włochy i Stare Włochy.

Atrakcje, zabytki

Na terenie dzielnicy znajduje się największy polski port lotniczy, czyli Lotnisko Chopina. Do ważniejszych miejsc kulturowych zaliczyć można także: Kościół pw. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Kościół ewangelicko-augsburski, Cmentarz we Włochach, Stawy Cietrzewia, Park Kombatantów oraz forty pierścienia zewnętrznego Twierdzy Warszawa (Fort V, Fort VI i Fort VII).

Mieszkania Warszawa Włochy – dlaczego warto kupić?

Warto kupić nowe mieszkanie bądź dom jednorodzinny w dzielnicy Włochy. Na korzyść dzielnicy przemawia jej lokalizacja, dobra komunikacja z innymi częściami miasta oraz świetny dojazd do centrum Warszawy. Na terenie dzielnicy działa wiele przedszkoli i szkół różnego stopnia, co zachęca do zamieszkania rodziny z dziećmi. Włochy rozwijają się bardzo prężnie, powstaje coraz więcej sklepów i firm, tworzą się nowe miejsca pracy. O rozwoju dzielnicy świadczy także budowa nowych osiedli.

Mieszkania Warszawa Włochy – skąd wynika ich popularność?

Mieszkania Warszawa Włochy cieszą się ogromna popularnością. Okolica jest atrakcyjna, a jednocześnie spokojna. Nie brakuje zieleni, skwerów miejskich, ścieżek rowerowych. Atrakcyjność podnosi Park Kombatantów, na którego terenie odbywają się liczne spotkania kulturowe i festiwale. We wspomnianym parku rosną wiekowe i mało popularne gatunki drzew, uznane dziś za pomniki przyrody. Ogromną zaletą dzielnicy Warszawa Włochy jest również rozbudowana sieć linii kolejowych oraz Lotnisko Chopina. Co istotne, na terenie dzielnicy można nie tylko odkupić mieszkanie od poprzednich lokatorów, ale też zamieszkać w niedawno powstałych budynkach, oferujących nowoczesne, komfortowe mieszkania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *