Mieszkanie w bloku

Mieszkanie w bloku- wady i zalety

Niektórzy nie wyobrażają sobie innego życia, dla drugich to bardziej konieczność, niż pożądany wybór. Mieszkanie w bloku- wady i zalety, przeczytaj i dowiedz się więcej na ten temat. Do niewątpliwych zalet mieszkania w bloku zaliczyć należy dostęp do wszelkich wygód miasta, ponieważ to zazwyczaj w centrum miast właśnie powstają rozbudowane osiedla. Domki jednorodzinne powstają z reguły na obrzeżach miasta, jednak ceny są bardzo wysokie.

Mieszkanie w bloku wiąże się natomiast z możliwością wynajęcia lokum, za zdecydowanie niższe miesięczne opłaty. To od nas zależy, czy zdecydujemy się na zakup mieszkania własnościowego, czy też będziemy jedynie opłacać codzienny czynsz wraz z opłatami za bieżące użytkowanie mediów. Tym samym, jest to doskonały wybór dla osób, które nie dysponują dużą gotówką, a nie chcą zobowiązywać się kredytami. Poza tym, za mieszkaniem w bloku przemawiają względy bezpieczeństwa. Kradzieże w mieszkaniach są znacznie rzadziej odnotowywane niż w przypadku domów. Sprawdza się w tym przypadku czujność i niezawodne oko sąsiada, jako niezawodnej firmy ochroniarskiej. To także wybór dla osób ceniących sobie wygodę, ponieważ decydując się na mieszkanie, większość prac i spraw administracyjnych pozostaje w gestii dozorcy.

Na wątpliwość „mieszkanie w bloku- wady i zalety” z pewnością odpowiedzą jednak negatywnie odpowiedzą ci, którzy całe swoje życie mieszkali w domu wolnostojącym. Możliwość uprawy ogródka, swobodnego opalania się, rozłożenia basenu, czy rozpalenia grilla latem- oto, co przemawia na korzyść tego rozwiązania. Poza tym odchodzi problem bliskiego sąsiedztwa zza ściany, które wymusza zachowane ciszy nocnej. Nie zmienia to jednak faktu, że sąsiad zza płotu może okazać się bardziej absorbujący i kłopotliwy niż mieszkaniec zza ściany. Wiele bowiem zależy, niezmiennie, od tak zwanego czynnika ludzkiego, który jest w stanie zmienić spojrzenie na każde rozwiązanie.

Poza tym, mieszkanie w bloku wymaga większego zaangażowania w społeczność lokalną, wspólne są bowiem problemy związane z klatką schodową , administracją budynku, wywożeniem odpadów. To bardzo wygodne dla osób, dla których problematyczne i czasochłonne są tego typu sprawy. Natomiast w bloku zawsze znajdzie się aktywista, który z uśmiechem na twarzy podejmie się roli przywódcy osiedla. A zatem w temacie mieszkanie w bloku– wady i zalety zawsze się znajdą, wszystko zależy od indywidualnych preferencji, upodobań, przyzwyczajeń i rytmu życia. Najważniejsze jednak, aby dom, czy też mieszkanie, był naszą oazą, miejscem, w którym odpoczywamy i do którego chcemy wracać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *