Nowe mieszkania Warszawa

Wybór mieszkania – do remontu czy nowe mieszkania Warszawa?

Planując zakup mieszkania w stolicy kierujemy się wieloma czynnikami. Jak w każdym mieście, tak i w Warszawie do wyboru są mieszkania jedno i wielopokojowe, położone na parterze lub na wyższym piętrze, w kamienicy bądź w bloku mieszkalnym. Wybór mieszkania zależy od naszych potrzeb i możliwości – duża rodzina wybierze większe mieszkanie, starsze małżeństwo będzie wolało zamieszkać na parterze. W tym miejscu pojawia się kolejny dylemat: jakie wybrać mieszkanie – odkupić „używane” czy zdecydować się na nowe mieszkania Warszawa?

Dlaczego wiele osób decyduje się na kupno „używanego” mieszkania?

Mieszkania, które mają już swoją historię i miały wielu lokatorów są zdecydowanie tańsze aniżeli nowe mieszkania Warszawa. Ponadto znacznie łatwiej znaleźć „używane” mieszkanie w dogodnej lokalizacji – blisko centrum czy niedaleko miejsca pracy. Niektórzy sprzedają mieszkania w naprawdę dobrym stanie (po remoncie, ciekawie urządzone), to świetne rozwiązanie dla osób, które nie mają głowy do remontów i chcą kupić mieszkanie nadające się do natychmiastowego zamieszkania. Kupując mieszkanie z drugiej ręki mamy też możliwość przeprowadzenia wywiadu z dotychczasowymi lokatorami – możemy wypytać o koszty ogrzewania i wszelkie inne płatności, możemy dowiedzieć się kto mieszka obok i czy sąsiedzi zachowują ciszę nocną, możemy tez obejrzeć stan ścian po wieloletnim użytkowaniu (ewentualne pęknięcia).

Co kryje się pod hasłem „nowe mieszkania Warszawa”?

Hasło „nowe mieszkania Warszawa” oznacza na ogół mieszkania od dewelopera, najczęściej położone w odległych, spokojnych zakątkach stolicy. O lokalizacji inwestycji decyduje dostępność i cena działek – niestety, te najlepsze dawno zostały zabudowane. Na nowe mieszkanie trzeba czasem długo czekać, wszystko zależy od tempa pracy ekipy budowlanej. Najczęściej deweloperzy oferują mieszkania w surowym stanie, choć możliwy jest też zakup lokalu wyremontowanego i urządzonego. Nowe mieszkanie niekiedy może pochodzić także z drugiej ręki – ktoś kupił je od dewelopera ale odsprzedaje przed zasiedleniem.

Dlaczego warto kupić nowe mieszkania Warszawa?

Ogromną zaletą nowych mieszkań jest to, że można urządzić je samodzielnie, od podstaw, według własnego pomysłu i używać do tego wybranych przez siebie materiałów. Nowoczesne mieszkania są ciekawie i funkcjonalnie zaprojektowane (np. duże okna, garderoba, połączenia kuchni i salonu). Na uwagę zasługuje nie tylko projekt mieszkań, ale całych budynków i ich otoczenia – windy, przestronne klatki schodowe, place zabaw dla dzieci, garaże. Wszystko jest nowoczesne, zadbane i czyste. Użytkowanie nowego mieszkania nie jest związane z wysokimi opłatami na fundusz remontowy, niższe są także koszty ogrzewania, ponieważ nowe budynki mają znacznie lepszą izolację cieplną. Na kupno nowego mieszkania decydują się często ludzie młodzi – nie bez znaczenia jest tutaj rządowy program wsparcia dla młodych małżeństw.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *