Przyjazna dzielnica Włochy w Warszawie

Włochy to jedna z dzielnic miasta Warszawa, zlokalizowana na jej lewobrzeżnej części.

Skąd zatem taka ciekawa nazwa dzielnicy? Jak się okazuje z historii istnieją dwie alternatywne ciekawe opowieści traktujące na ten temat. Pierwsza, ta zresztą bardziej prawdopodobna mówi, iż niegdyś dzielnica ta występowała jako dwie wsie o nazwach Sopęchy i Porzucewo. W średniowieczu jedną z nich, najprawdopodobniej Porzucewo nabyć miał Jan Włoch od Piotra Strachoty. Oczywiście nazwa wzięła się od nazwiska jej nabywcy. Inna zaś twierdzi, że nazwa dzielnicy – Włochy wzięła swoją nazwę od stacjonujących w tamtym miejscu i czasie wojsk cudzoziemskich, a więc włoskich. Ta historia jest jednak o wiele bardziej wątpliwa.

Dzielnica Włochy ma jak się okazuje długą i niewątpliwie ciekawą historię.

Swoje prawa miejskie zdobyła stosunkowo niedawno, gdyż dopiero w 2002 roku i wówczas dopiero stała się pełnoprawną dzielnicą stolicy. To bardzo spokojne i przyjazne tereny. To tutaj zlokalizowane jest największe polskie lotnisko imieniem Fryderyka Chopina. Jest to zatem rozległa i przestrzenna dzielnica. Nie brakuje tutaj zieleni. Zlokalizowane są tutaj bowiem liczne parki oraz stawy Cietrzewia. Jest zatem sporo miejsca na przechadzki i całoroczne spacery. Ponadto znajduję się tutaj sporo miejsc dla sympatyków zabytków, między innymi znajduję się tutaj Kościół pod wezwaniem świętej Teresy od Dzieciątka Jezus przy ulicy Rybackiej, czy kościół ewangelicko-augsburski przy ulicy Cietrzewia.

Dzielnica Włochy to nie tylko spokojna okolica i zaskakująco ciekawa, ale także idealna do zamieszkania przez młode rodziny.

Znajduje się tutaj naprawdę sporo szkół podstawowych. Jeśli wybierać dzielnicę, którą chcemy zamieszkać w Warszawie, to dzielnica Włochy zdecydowanie jest jedną z najdogodniejszych. Położona jest naprawdę blisko ścisłego centrum miasta, a co najważniejsze jest niezwykle dobrze skomunikowana. Stąd gdziekolwiek chcemy dotrzeć,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *