Stylowe wnętrze – włoskie czy skandynawskie?

Stylowe wnętrze – popularne nowoczesne style

Stylowe wnętrze to coś o czym każdy marzy ale trudno jednoznacznie określić co to znaczy. Najczęściej chodzi o to coś, co sprawia, że wnętrze nie jest nudne i przewidywalne. Tym czymś może być ciekawe oświetlenie lub niebanalny dodatek, zdjęcie w ramce o ciekawym designie itp. Style nowoczesne to przede wszystkim minimalizm, prostota i funkcjonalność. Nowoczesny styl aranżacji wnętrza ma zapewnić przestronność i wygodę. Stylowe wnętrze to również funkcjonalność i dobra lokalizacja (zobacz więcej na www). Wśród dwóch najbardziej obecnie popularnych aranżacji wnętrz możemy wyróżnić styl włoski i styl skandynawski.

Styl włoski – charakterystyka

Styl włoski jak sama nazwa wskazuje ma swoje korzenie we włoskich domach i mieszkaniach. Stylowe wnętrze w stylu włoskim to zatem południowy szyk i elegancja. To również nowoczesność, nie należy mylić stylu włoskiego z toskańskim, w którym dominuje tradycja i mnogość detali. Jakie są elementy charakterystyczne stylu włoskiego? Po pierwsze jest to prostota i minimalizm. Chodzi o to by wnętrze nie było zagracone i aby panowała w nim harmonia. Kolejna rzecz to użycie naturalnych materiałów wykończeniowych. To przede wszystkim drewno, ale również kamień naturalny jak granit czy marmur. Ważne są również wysokiej jakości tkaniny, najczęściej w delikatne geometryczne wzory podkreślające harmonię i spokój wnętrza. Kolory to oczywiście naturalna biel, beż, brąz, czerń ale również żywsze wstawki turkusowe lub czerwone. W końcu ważny element wyróżniający styl włoski to żaluzjowe okiennice, przypominające południowe wnętrza, gdzie naturalnie chroni się przed słońcem. Dodatki nie są szczególnie ważne, ale wazony lub dzieła sztuki są zawsze miłym akcentem.

Styl skandynawski – charakterystyka

Styl skandynawski natomiast to styl północny. To również minimalizm i funkcjonalność a więc nowoczesność w najczystszej postaci. Tutaj również dominują naturalne kolory jak biel, beż, brąz oraz naturalne materiały wykończeniowe. W przeciwieństwie do stylu włoskiego dominuje raczej drewno, nie będzie to już kamień. Wnętrza powinny być jasne i dobrze oświetlone, im więcej lamp w kluczowych miejscach tym lepiej. Okna pozostają odsłonięte, raczej nie montujemy żaluzji. Jako dodatki dobrze sprawdzą się stylowe poduszki lub ramki ze zdjęciami. Im bardziej fantazyjny design dodatków tym lepiej. Stylowe wnętrze to tutaj praktyczność i komfort użytkowania. Niskie stoliki, na które łatwo coś odłożyć oraz wygodne rozłożyste kanapy o geometrycznych kształtach to także typowy element stylu skandynawskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *