Urządzenie małego mieszkania – jak zachować funkcjonalność i styl

Urządzenia małego mieszkania – funkcjonalność

Urządzenie mieszkań  z reguły nie jest prostą sprawą. Mimo, że samodzielna możliwość aranżacji daje dużo radości jest także pełna wyzwań i przeszkód. Szczególnym przypadkiem są mieszkania o niewielkiej powierzchni gdzie dosłownie każdy centymetr ma znaczenie. W takim przypadku nie chodzi już tylko o odpowiednią estetykę, ale także o zachowanie niezbędnej funkcjonalności. W jaki sposób zaprojektować a następnie zaaranżować mieszkania, tak by cieszyło wzrok i umożliwiało komfortowe życie?

W przypadku małych mieszkań w pierwszej kolejności liczy się funkcjonalność i praktyczne rozwiązania umożliwiające komfortowe życie. Urządzenia małego mieszkania polega w dużej mierze na odpowiednim wydzieleniu poszczególnych stref. Często stosowanym rozwiązaniem jest połączenie strefy sypialnianej z salonem. Kolejny pomysł powszechnie już stosowany to niewielka otwarta kuchnia wychodząca na salon. Często bardzo problematycznym miejscem jest łazienka. W tym przypadku nie ma mowy o połączeniu tej strefy z innym pomieszczeniem. Dobrą praktyką może być wykorzystanie miejsca w rejonie korytarza czy wejścia gdzie powstałe wnęki mogą być naturalnie wykorzystane pod łazienkę. Wydzielenie stref nie musi wiązać się z utrata komfortu i charakteru mieszkania. Meble, inny rodzaj podłogi lub kolor ściany mogą zostać sprytnie wykorzystane przy organizacji różnych stref. Takie  elementy z reguły nie zajmują dużo miejsca a przy tym gwarantują zachowanie funkcjonalności.

Urządzenie małego mieszkania – jak zachować styl

Zachowanie stylu to już większe wyzwanie. Praktyczne wydzielenie stref gwarantuje funkcjonalność mieszkania, jak jednak nie stracić przy tym stylu? Po pierwsze elementy, które wykorzystujemy jako miejsc dzielące przestrzeń mogą podkreślać klimat mieszkania. Stylowy dywan oddzielający salon od kuchni w przyciągającym uwagę kolorze to ciekawa propozycja na zachowanie stylu. Nietypowy mebel, jak na przykład odnowiona komoda oddzielająca część sypialnianą od salonu, to kolejne rozwiązanie warte uwagi. Następna rzez, o której warto także pamiętać to kolorystyka. Właściwie dobrane kolory potrafią zdziałać cuda i optycznie powiększyć wnętrza. Podobnie z oświetleniem i lustrami, które pełnią szczególnie ważną rolę w przypadku łazienki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *