Zakup mieszkania

Zakup mieszkania – czy warto?

Posiadanie własnego M to marzenie wielu osób – nie tylko młodych, ale także tych w starszym wieku. Czy warto decydować się na kredyt i zakup mieszkania własnościowego?

Z pewnością posiadanie swojego, nawet niewielkiego, mieszkania to spore szczęście. Bez względu na to, czy mieszkamy w nim czy je wynajmujemy – pozwala to zaoszczędzić sporą kwotę. To znacząca różnica – podczas wynajmowania mieszkania koszty wielokrotnie się zwiększają – odstępne zazwyczaj, zwłaszcza w atrakcyjnych dzielnicach, jest bardzo wysokie. Doliczenie do niego czynszu i mediów to niejednokrotnie kwota, która przewyższa ratę potencjalnego kredytu, który moglibyśmy wziąć na własne mieszkanie. Decyzja o zakupie jest więc bardzo sensowna.

Wiele osób martwi się jednak, że nie poradzi sobie z pożyczką – aktualnie oferty banków są na tyle różnorodne i dopasowane do potrzeb kredytobiorcy, że bez większego problemu uda się załatwić potrzebną kwotę. Oczywiście, trzeba liczyć się z odsetkami i regularnie spłacać ratę – jednak to, w porównaniu do posiadania własnego M jest adekwatną ceną.

Zakup mieszkania to duży krok – przed jego podjęciem warto więc zastanowić się, czy sami będziemy mieszkać w kupionej nieruchomości czy przeznaczymy ją na wynajem. Należy pamiętać także o dodatkowych kosztach wykończenia i wystroju domu – jednak świadomość, że możemy rozporządzać nim według własnych potrzeb i planów to znaczne ułatwienie.

Koniecznie trzeba także podjąć dobrą decyzję co do lokalizacji mieszkania – niekiedy nie mamy wpływu na zmianę miejsca pracy, ale warto zastanowić się, czy rzeczywiście dana okolica będzie dla nas atrakcyjna w przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *