Zielone ściany mchu – co warto wiedzieć

Zielone ściany mchu – co to jest

Zielone ściany mchu to nowość na rynku, która początkowo była skierowana tylko do grupy zamożnych osób. Koszt instalacji zielonej ściany mchu był początkowo stosunkowo drogi. Na szczęście trendy powoli zaczynają się rozpowszechniać i ściany zyskują coraz większą popularność, a co za tym idzie stają się tańsze. Czym jednak tak naprawdę są zielone ściany mchu i czym się charakteryzują? Zielone ściany mchu to specjalne panele z żywego mchu, które mogą być instalowane w różnych miejscach i mogą przyjmować różne kształty. Prostokątna zielona ściana mchu to jak dotąd najbardziej popularny rodzaj tego typu instalacji. Mech jest żywy, nie niesie jednak żadnego zagrożenia. Jest bezpieczny i higieniczny. Mech nie przyciąga pasożytów i jest stosunkowo prosty w pielęgnacji. Aby pozostał zielony wystarczy zakupić odpowiedni zraszacz, które zachowa mech we właściwym stanie.

Ogrody wertykalne – miejsce i sposób montażu, zalety

Zielona ściana mchu jest wyjątkowo prosta w montażu. Co ciekawe, może być montowana na dużych powierzchniach w obiektach handlowych lub przedsiębiorstwach, gdzie przyciąga uwagę gości i pracowników, lub na mniejszych powierzchniach. Jeśli chodzi o wybór formy i kształtu również nie jest to trudna sprawa, ograniczeniem jest tutaj tylko nasza wyobraźnia. Co ciekawe, mech nie musi być zielony, na rynku istnieje wiele rodzajów mchu przeznaczonego do zabudowy, który może występować w takich nietypowych kolorach jak fioletowy czy czerwony. Wybór zależy tylko od nas.

Zielona ściana mchu charakteryzuje się łatwością montażu, ma także inne zalety. Przede wszystkim jest to fakt, że mech nie potrzebuje światła słonecznego, nie musimy się więc przejmować miejscem instalacji. Poza tym, nie musimy się także przejmować pielęgnacją mchu, nie musimy go przycinać czy stosować specjalnych środków, które utrzymają mech w dobrej kondycji. Mech może w ciekawy sposób ożywić wnętrza, dlatego jest z pewnością dobrą propozycją dla osób, które poszukują czegoś nietypowego przyciągającego wzrok i łatwego w utrzymaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *